  • SKU:  P4029RS40BRD-HD
  • Brand: Stratis Pallets Logo
Not Available Online:
Minimum Order Qty: 6
Stratis P4029RS40BRD-HD: 40 x 29 inch durable blue solid wall molded plastic slotted top press pallet board with under-deck handholds and Deck-Lok.
  • Length: 40 in
  • Width: 29 in
  • Height: 3 in
  • Weight: 29 lb
  • Material: Linear Low-Density Polyethylene (LLDPE)
  • Color: Blue
  • Ships From: IL
  • Dimensions may vary on Stratis plastic pallets by +/- 3%.